Konsultacje Indywidualne:


Podczas konsultacji indywidualnej zostanie przeprowadzona analiza składu ciała, na podstawie której dowiecie się Państwo jakie parametry budują Wasz organizm oraz co potencjalnie warunkuje występowanie chorób dietozależnych.

 

Zostaną oszacowane takie parametry jak:

 

 

  •  zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie

Analiza składu ciała pozwala na oszacowanie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie w stosunku do ogólnej masy ciała. Poziom tkanki tłuszczowej jest jednym z ważniejszych parametrów mówiących o stanie zdrowia. Na podłożu nadmiaru tego parametru częściej rozwijają się choroby cywilizacyjne takie jak: nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzyca typu II, nawet i niektóre nowotwory. Obniżenie i zachowanie prawidłowego poziomu tłuszczu diametralnie obniża ryzyko wyżej wymienionych stanów chorobowych stąd tak ważne jest jego monitorowanie.
 
  • stopień nawodnienia organizmu

Stopień nawodnienia organizmu to całkowita procentowa zawartość wody znajdująca się w ciele.  Woda odgrywa znaczącą rolę w większości procesów zachodzących w organizmie. Utrzymanie zdrowego poziomu wody zapewnia, że organizm funkcjonuje prawidłowo a także pozwala na obniżenie ryzyka niektórych chorób. Poziom wody jest inny dla każdej osoby i może fizjologicznie zmieniać się w ciągu dnia i nocy.

 

  •  wiek metaboliczny

Wiek metaboliczny pokazuje dla jakiego wieku Twój metabolizm jest odpowiedni. Zależy od zawartośći tkanki tłuszczowej i wskaźnika podstawowej przemiany materii. Jeżeli Twój wiek metaboliczny jest wyższy od metrykalnego, oznacza że powinieneś polepszyć swoją przemianę materii i zadbać o kondycję swojego organizmu.
 
  •  poziom podstawowej przemiany materii

Wskaźnik ten informuje o minimalnym poziomie energii, której potrzebuje Twoje ciało  aby móc zapewnić funkcjonowanie organizmu w spoczynku. Jeśli wskaźnik podstawowej przemiany materii jest wyższy, oznacza zwiększenie ilości kalorii zużywanych  przez organizm  i może wpływać na zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej. Niski wskaźnik podstawowej przemiany materii może utrudnić utratę masy ciała a co za tym idzie ogólnej zawartości tkanki tłuszczowej.

 

  •  zawartość tkanki mięśniowej

Badanie składu ciała pozwala oszacować ogólną masę mięśni w organizmie, włączając mięśnie szkieletowe i mięśnie gładkie ( czyli te, które budują Twoje serce i znajdują się w układzie pokarmowym). Odpowiedni poziom masy mięśni zapewnia prawidłowe zużycie energii przez Twój organizm. Jeśli masa mięśni wzrasta, zmniejsza się nadmiar tkanki tłuszczowej a ogólna masa ciała maleje w naturalny sposób.

 

  •  masy mineralnej kości

Masa kości nie ulega zmianom w krótkim czasie. Prawidłowo zbilansowany jadłospis, aktywność fizyczna i rozwój tkanki mięśniowej są nieodłącznymi aspektami silnych i zdrowych kości. Należy pamiętać o monitorowaniu masy kostnej, ponieważ wraz z wiekiem struktura kostna fizjologicznie ulega zmianom. Osoby , u których występuje osteoporoza czy obniżona gęstość kości wynikająca z podeszłego wieku, ciąży czy leczenia hormonalnego, mogą otrzymać nieprawidłowy pomiar masy kostnej.

 

 

Kolejnym etapem indywidualnej konsultacji jest wywiad zdrowotny, który obejmuje wiadomości z zakresu Państwa zdrowia i samopoczucia. Informacja o istniejących chorobach, objawach i dolegliwościach a także przyjmowanych lekach i poziomie aktywności fizycznej będzie bezwzględnie konieczna do dostosowania odpowiedniego programu żywieniowego.

 

Wywiad żywieniowy z kolei będzie uwzględniał wszystkie szczegółowe Państwa upodobania i preferencje żywieniowe.

 

Na podstawie rozmowy i zebrania dokładnego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego dowiedzą się Państwo jakie ogólne zmiany należy wprowadzić, aby wspomóc swój organizm w utrzymaniu jak najlepszej kondycji zdrowotnej.

 

                             

 

GODZINY OTWARCIA:
KONTAKT:

 

mgr Sylwia Kuźnar
Poniedziałek: od 15:00
Czwartek: od 15:00
Piątek: 8:00 – 15:00 

mgr Agata Janiec
Wtorek: 15:00 – 20:00
Środa: 15:00 – 20:00
Piątek: 15:00 – 20:00

Ul. Rzemieślnicza 33

97-300 Piotrków Trybunalski

NZOZ Hipokrates
Tel: 790 760 760


kontakt@nutrimento.pl
facebook.com/ poradnianutrimento